fbpx
Przejdź do treści

Solidny stelaż – podstawa instalacji

Twoja instalacja fotowoltaiczna będzie służyć Ci latami. Aby tak było musi mieć solidne podstawy w postaci odpowiednio wytrzymałej konstrukcji. Jeśli wybierasz montaż na dachu, wszystkie elementy konstrukcyjne będą wykonane z aluminium i stali nierdzewnej (śruby, uchwyty itp.). Jeżeli zaś montujemy na gruncie – konstrukcja, którą Ci dostarczymy będzie wykonana z profili stalowych, zimnogiętych, ocynkowanych ogniowo. Profile te zostaną zabetonowane w podłożu, co daje solidne usztywnienie całego stelażu. Pozostałe elementy konstrukcji wykonane będą z aluminium i stali nierdzewnej. Przekopy gruntu w ogrodach wykonujemy ręcznie, by nie niszczyć zieleni i infrastruktury terenu.

Betonowane słupki

Ręczne przekopy

Ręczne przekopy

Standardem montażowym są stelaże jednopodporowe. Jeśli jednak jest taka techniczna konieczność lub Ty masz takie życzenie, wykonamy dla Ciebie konstrukcję dwupodporową o podwyższonej wytrzymałości. Istnieje możliwość wykonania dla Ciebie stelażu o niestandardowych kształtach.

Konstrukcja jednopodporowa

Konstrukcja dwupodporowa

Estetyka i dodatkowa ochrona

Chcesz, żeby Twoja instalacja fotowoltaiczna na gruncie była nie tylko rozwiązaniem praktycznym ale i estetycznym? Skorzystaj z nowych rozwiązań! Oferujemy Ci możliwość wybrania opcji malowania proszkowo Twojej konstrukcji pod dowolny kolor z palety RAL. Dzięki takiemu zabiegowi podnosisz walory wizualne a także zapewniasz dodatkową warstwę antykorozyjną konstrukcji.

Konstrukcje malowane proszkowo

Estetyka i większa efektywność

Nie chcesz aby Twoja instalacji fotowoltaiczna przysparzała Ci dodatkowej pracy w ogrodzie? Chcesz uniknąć trudów wykaszania trawy spod stelażu? Aby ułatwić Ci prace związane z dbaniem o porządek wokół instalacji proponujemy Ci możliwość wyłożenia terenu pod instalacją agrowłókniną. Jeśli wybierasz panele bifacjalne warto wykorzystać ich potencjał maksymalnie i wyłożyć dodatkowo teren pod konstrukcją białymi kamykami. Szacuje się, że zabieg taki zwiększy produkcję energii nawet o 10-15%. Dodatkowo zaś Twoja instalacja będzie się prezentować nowocześnie. Warto zwrócić uwagę na to, by pas trawy oddzielony był od kamieni niską, płożącą się roślinnością, tak by nie dopuścić do mechanicznego uszkodzenia paneli przez odprysk kamieni podczas koszenia.

Agrowłóknina pod stelażem

Konstrukcja jednopodporowa

Konstrukcja dwupodporowa

Zamów stelaż wraz z montażem!

Masz już panele ale chciałbyś kupić do nich stelaż? Mamy to!
Wyślij do nas zapytanie a my dokonamy spersonalizowanej pod Ciebie wyceny.
Mając na uwadze zadowolenie naszych Klientów sprzedaż konstrukcji pod panele prowadzimy wyłącznie wraz z usługą montażu. Wpływają na to kwestie logistyczne oraz rozwiązania montażowe. Dodatkowo otrzymujesz od nas gwarancję na wykonane przez nas prace. Oszczędność i bezpieczeństwo w jednym!